top of page

KAIP PARAŠYTI TOBULĄ VESTUVIŲ KALBĄ

Kaip žmogus, išgyvenęs įvairiausių vestuvinių kalbų tiek asmeniškai, tiek montažo salėje, mačiau gerų, blogų ir kartais net ašarą išspausti priverčiančių. 
Jūsų dėmesiui - vestuvių filmų kūrėjo formulė, kaip parašyti gerą vestuvinę kalbą.

KELETAS PAGRINDINIŲ PATARIMŲ...

VISKAS YRA APIE JAUNUOSIUS

Didžiausias patarimas, kurį galiu duoti, yra sutelkti savo kalbą į porą. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai atsistoti ir pasakyti porai, kodėl juos mylite ir kodėl džiaugiatės, kad jie kartu.

TAI YRA TOSTAS, O NE ROUST'AS, BEEEET...

Aš labai mėgstu švelnų roast'ą vestuvinėje kalboje, ypač pradžioje. Pradedant nuo humoro, visi svečiai, o svarbiausia - jaunieji, atsipalaiduoja ir suintriguoti prikausto dėmesį į jus ir jūsų tariamus žodžius. Jūs tikrai NENORITE sugėdinti poros tiek, kad jiems būtų nepatogu ir neskanu, tad svarbu nepersitengti ir pajuokavus pasakyti kažką rimto ir tikro - tai, kas ateina iš širdies.

''TIEMS, KURIE MANĘS NEPAŽĮSTA"

Tikrai nebūtina savęs pristatyti kalboje - su visais susipažinti galėsite šokių aikštelėje, parodant savo bombastinius judesiukus, ar pertaukos metu išėjus užkurti draugystės pypkės.

PRAKTIKUOKITĖS GARSIAI

Vienas sau pabandykite pasakyti visą kalbą garsiai. Tokiu atveju atrasite vietą kur užstringat ar susimaišot ir po to sakant kalbą, tiek rankos nedrebės ir bus įdomiau ir lengviau jūsų klausytis, nes atrodysit pasitikintis savimi, ko pasekoje pati kalba bus įtaigesnė ir labiau įsimintina.

NAUDOKIT. VISADA. MIKRAFONA...

Visada atsiras vienas bičas (taip, jis visada yra), kuris mano, kad gali maksimaliai pakelti savo balso toną ir jam mikrofono nereikia. Padarykite visiems (ypač filmuotojui, kuris įrašinėja garsą per tą mikrofoną) paslaugą ir tiesiog laikykite mikrofoną prie burnos. Taaaip, aš suprantu, kad būna nejauku girdėti savo balsą, bet patikėkit - keletas žodžių ir jūs jau nebegirdėsite savęs, o jus girdės visi!

PUIKIOS KALBOS FORMULĖ

1 DALIS : TAVO ŽMOGUS

Nesvarbu kas esate: jaunųjų tėvai, geriausias draugas ar brolis, greičiausiai su vienu iš jaunųjų esate artimas. Tai yra „jūsų žmogus“ ir tikrai turite istorijų, kurių dalimi yra tapęs šis asmuo.
Papasakokite įsimintiniausias akimirkas drauge, sumaišydami gėdingas ir kvailas romantines istorijas į vieną!

2 DALIS : PAMATYTI '' DU BALANDĖLIUS ''

Pasidalykite savo patirtimi, kuomet pirmą kartą sutikote vieną iš jaunųjų. Paminėkite ir kas, JŪSŲ nuomone, privertė juos susijungti kaip porą? Kas išryškino ką nors puikaus kitame žmoguje? Ar jie atrakino naują jų pusę, kurios dar niekada nematėte?

3 DALIS : TOBULA PARTNERYSTĖ

Pasakykite porai, kaip džiaugiatės, kad jie yra kartu. Tiesioginis pokalbis su pora tik dar labiau jus suartins ir kalbą pavers asmeniškesne. Tai taip pat puikus metas duoti porai patarimų dėl ilgos ir laimingos santuokos ( Žinoma, jeigu esate senas vilas santykių pasaulyje ) 

4 DALIS : SULAUŽYK ĮTAMPA

Kalbant iš širdies, visuomet yra rizika, kad vestuvių puotoje girdėsis pasikūkčiojimai ir riedės ašaros. Pasakojant kokie nuostabūs yra jaunavedžiai ir kaip jie puikiai vienas kitam tinka - emocinė įtampa kambaryje bus aukščiausia. Dabar jūsų darbas yra nutraukti šią įtampą ir leisti žmonėms atsipalaiduoti, ašaras pakeičiant į juoką. Natūralus būdas tai padaryti vestuvinėje kalboje - pasakyti tostą, palinkintį porai viso ko geriausio vedybiniame gyvenime. Tuo tarpu mano mėgstamiausias būdas sumažinti įtampą - humoras. Tai šiek tiek rizikingesnis būdas, bet jei pasielgsite teisingai, tokia kalba tikrai nebus pamiršta (ir tikrai atsidurs vestuvių filme!).

POROS FORMULĖ

1 DALIS : PADĖKOKITE VISIEMS

Nepamirškite padėkoti visiems, kurie atvyko į jūsų šventę, tačiau ši žodinė padėka turėtų būti nuoširdi, o, kad nuoširdžiai ir skambėtų, galite išskirti visus kam dėkojate, paminėti kuo būtent šie žmonės prisidėjo prie jūsų šventės, kodėl jūs džiaugiatės, kad jie šį vakarą su jumis.

2 DALIS : TIKRASIS SUSIPAŽINIMAS

Apie tai kaip susipažinote, girdėjome iš jūsų draugų ir šeimos narių, bet dabar atėjo laikas papasakoti šias istorijas ir iš savo perspektyvos. Nebūtina kartoti visko, kas buvo pasakyta prieš tai, bet visuomet smagu išgirsti ir jūsų prisiminimus apie laiką praleistą kartu su bičiuliais.

3 DALIS : ĮŽADAI

Mano mėgstamiausias būdas, kuriuo pora gali užbaigti vakaro kalbas - grįžti prie to, ką jie pasakė anksčiau tą dieną, kuomet apsikeitė įžadais. Tai galimybė dar kartą tiesiogiai pasikalbėti vienas su kitu prieš leidžiantis į šokių aikštelę. Prisiminę praeitį, pagalvokite apie ateitį ir praneškite kitam asmeniui, kaip džiaugiatės pradėdami šį naują gyvenimo skyrių kartu.

 VUOLIA

Esate pasiruošę parašyti vestuvių kalbą! Tiesiog nepamirškite apie porą, linksminkitės, praktikuokite ir naudokite mikrofoną!

 
bottom of page